fbpx

Шпигунська Історія

Найпопулярніша британська щоденна газета “The Telegraph” опублікувала 11 травня статтю “Як шпигуни знищили найпідступнішу зброю Путіна проти Заходу”.
“Коли броньовані авта та військові вантажівки путіна їхали бруківкою червоної площі в часі щорічного параду, західні кіберспеціалісти подарували московському цареві “дарунок” на пам’ять. Мережа шкодоносних програм “Змєя”, яка використовувалася московським шпигунським агентством ФСБ, – у цей вівторок була виведена з ладу західним шпигунським альянсом “Five Eyes” в ході багатонаціональної спецоперації під кодовою назвою “Медуза”. Знищення “Змєї” вивело з ладу життєво важливий інструмент кремля для втручання у західні вибори, підриви бізнесів та збору розвідданих про ворогів москви.
Це поклало кінець більш, як двом десятиліттям спецоперацій кібершпіонажу Москви, які безкарно атакували, як приватні компанії, так і державні західні уряди.
Пол Чічестер – директор з національного центру кібербезпеки Великобританії назвав “Змєю” дуже складним елементом шпіонажу, яка використовувалася московськими кібершпигунами, додавши, що вивчення механізмів знешкодження цієї програми дало можливість відстежити цілі і методи, які протягом останніх десятиліть використовувалися супроти урядів країн НАТО та безлічі приватних корпорацій, які співпрацюють з альянсом.
Представник канадського Інституту безпеки комунікацій заявив, що колективні зусилля по протидії “Змєї” і зв’язаними з нею інструментами,- продовжуються вже 20 років, позаяк загрожуючі суб’єкти постійно корегували та адаптували своє шкодоносне програмне забезпечення.
В часі епохальної співпраці 5 провідних держав країн Заходу, а саме: Австралії, Великобританії, Канади, Нової Зеландії та США, мережі комп’ютерів, які використовуються для застосування шкодоносної програми “Змєя”, були виведені з ладу. І це фактично позбавило московських шпигунів можливості бачити все, так, як вони це мали можливість бачити до того.”
І останнє, як найцікавіше, як на мене:
“Зараз немає кращого моменту для того, щоб осліпити збирачів розвідданих, ніж тоді, коли в цьому є найвища потреба.”
І далі в цій статті було скопійовано посилання на підготовку наступу ЗСУ.
Ще кілька слів про цікаві факти стосовно інфи вище.
ФСБ почали розробку своєї програми “Змєя” ще в 2003 році під кодовою назвою “Уроборус”, себто змія, що кусає сама себе за хвіст. І остаточно ця програма була запущена супроти Заходу в 2008 році, коли один з американських солдатів вставив USB – накопичувач в комп’ютер. Це трапилося на Ближньому сході. Цікаво, що ця програма розроблялася російським підрозділом, відомим під різними назвами “Центр16”, або підрозділ ФСБ “71330”.
І ще на закуску:
Не дивлячись на тріумфальні вітання Заходу, експерти сходяться до думки, що вся ця історія є лише тимчасовою позитивною тенденцією, а не остаточною перемогою.