fbpx

Про Свято Маковеїв

– Про що Свято Маковеїв?.. і чому його у нас одні святкують, по-справжньому, а інші навіть не знають про таке?..
– Свято Маковеїв – це День Винесення Чесних Древ Животворчого Хреста Господнього.
І чому про нього одні знають, а інші – ні, то питання до тих і до інших.
Ми ж поговоримо про що цей день в його духовному сенсі і чому про нього варто знати.
Історію самого походження назви “Маковеїв”, можна почитати собі в гуглі і, варто таки, бо до маку там немає ніякого стосунку, а от сенс можемо обговорити.
Свято Маковеїв про незламність, думаю. Про стійкість і вміння встояти всупереч та наперекір.
– О, починається… Та в нас усі свята про це…
– Та як сказати… Недаремно наші пращури особливо любили цей день і навіть, за давніми переказами, освячували зброю в церкві. Бо кожен, хто ніс освячувати зброю в той день, – мав же розуміння навіщо він це робить. І чим освячена зброя мала б бути кращою?.. сильнішою?.. дієвішою?.. від тої, яка ще цього обряду не пройшла. Або пройшла рік, чи кілька тому…
І освячуючи зброю, наші славні і дуже грізні, а ще зовсім непрості для розуміння і своїх, і ворогів пращури явно спокійно обирали для себе йти далі. І не просто йти. А йти до перемог. Перемог над власними слабкостями і перемог для своєї Вітчизни улюбленої. А те, що всі наші попередні покоління Воїнів українських любили нашу Неньку , – думаю, ми сумнівів не маємо. Продовжувати шлях Лицарів Бога і Січі Запорозької, було не просто Вибором. Це було і життєвою позицією, і, як би дивно для нас усіх це не звучало, – великою Честю, яку кожен з усіх, про кого йдеться, – усвідомлював. І гідно оберігав свою Честь, шануючи і свій власний вибір, і вибір усіх Побратимів. І це не про Славу, хоча Слава про козаків гриміла по цілій Європі і ще трохи далі світом.
Нічого не нагадує?.. Так отож)
Варто знати історію хоча б для того, щоб інколи підофігіти від того, наскільки все в цьому світі не нове зовсім.
Хоча так, і тоді також були і такі серед нас, які обирали інше. Проте про них не сьогодні.
– Що їх мотивувало?.. Як вони могли воювати десятиліттями і не ламатися?.. Жити де-юре в целебаті і відмові від усього того, що ми називаємо “життєвими радощами” і спокійно зносити втрати братів і отаманів, лихі часи і поразки, які теж тоді називали “зрадами”, – і продовжувати жити в сідлі, не ламаючи Присяги?..
– Подивіться на нас… Більшість з тут присутніх, тут з 2014. Що мотивує нас?.. Що змушує продовжувати цей шлях, або, зрештою, змушує повернутися в стрій знову?..
– Повномасштабна війна і втрата територій…
– Помста за загиблих і полонених побратимів…
– А мені просто подобається моя робота. І я тут – до Перемоги.
– Як і всі ми, так виглядає… До Перемоги…
На цьому можна би було ставити крапку:)
Проте візьму на себе сміливість трохи розширити саме мотиваційну складову сьогоднішньої зустрічі і питання про день, який визначається Днем стійкості у вірі і переконаннях.
Що робить нас стійкішими і високо мотивованими?..
Знову і знову повертатимемося до цього ключового моменту усіх наших зустрічей, спілкування.
В якому стані ми незламні і переможні?.. Що додає драйву і перетворює нас на Безсмертних і переможців?.. що робило непереможними Сірка і Сагайдачного?.. і що дозволяло… дозволяє сміятися в очі жорстоким ворогам і страху смерті?.. під, здавалося, найжахливішими обстрілами і в часі місій, які видаються “нездійсненними”?.. що дає мудру думку в самому пеклі і в дідька на рогах, щоб знову і знову вигравати, здавалося там, де навіть найхоробріші передумають, відступаючи?..
….?..
– Ти скажеш, чи знову залишиш нас з домашнім завданням і “5 рівнем санкцій для своїх?”
– Наскільки для вас…для нас усіх є важливою відповідь на це запитання?..
– Та, курва!.. Ми ж не просто так сюди залітаємо “на каву”)) А ти не просто так завжди в точку і з інтригою)
– О, супер!.. це ж і є відповіддю на ваше ж запитання)))
– в сенсі?..
– що змушує вас долати сотні кілометрів?.. і мчати в найвіддаленішу точку по gps-у?..
Оце і відповідь…