fbpx

Про Мозок 2

І знову про МОЗОК – найзагадковіший і найцікавіший орган людини, створеної за образом і подобою Творця.
 ♠  Мозок жінок і чоловіків працює геть по-іншому.
Було досліджено і описано, що основний масив нейронних зв’язків у мозку жінок з’єднує ліву та праву півкулі.
Натомість, є висновки дослідження, опубліковані в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences, про те, що чоловічий мозок має міцніші зв’язки між фронтальною і потиличною ділянками.
І це про те, що, зазвичай, мозок чоловіка краще дає собі раду зі сприйняттям та координованими діями, тоді як мозок жінки – із задачами у соціальній сфері та швидкою оперативною пам’яттю, що й робить представниць тендітної половини людства такими багатозадачними.
 ♠  І так, жінки живуть довше за чоловіків.
Стівен Остад, голова кафедри відділу біології в Університеті штату Алабама та міжнародний експерт з проблем старіння, описує стан народження жінки, як “вони просто народжуються здоровшими”.
Якщо би можна було сперечатися, то я би замінила слово “здоровшими” на слово “живучішими”)
Новонароджені хлопчик і дівчинка, про яких піклуються однаково, мають різний рівень виживання – хлопчики схильні до ранньої смерті на 10% частіше.
 ♠ Кетрін Сандберг, директор Центру з вивчення відмінностей між статями щодо здоров’я, старіння та хвороб в університеті Джорджтауна, стверджує:
– Сердево-судинні хвороби набагато частіше зустрічаються у чоловіків, ніж у жінок. Виникнення гіпертонії більш ймовірне у чоловіків, ніж у жінок.
І це якраз пов’язано з різницею у сприйнятті та обробці інформації. І є різниця у ступені і швидкості прогресування захворювання також саме через вказаний вище момент.
 ♠  І жінки бачать речі та події по-іншому.
Дослідження, проведене професором психології Бруклінського коледжу Ізраїлем Абрамовим, показало, що “чоловіку потрібно трохи більшої довжини хвилі, ніж жінці, щоб побачити один і той же відтінок”.
Більш довгі хвилі пов’язані з теплішими кольорами, тому помаранчевий колір може здаватися більш червоним для чоловіка, ніж для жінки.
 ♠  Вплив гормону окситоцину на жінок та чоловіків різний.
Окситоцин, відомий як “гормон любові”, має інший вплив на жінок, ніж чоловіків.
Окситоцин – потужний гормон, особливо важливий для жінок, адже він збуджує материнський інстинкт і допомагає встановити зв’язок із новонародженим. Окситоцин також стимулює скорочення матки під час пологів та відповідає за нормалізацію і відновлення цього органу після них.
А в чоловіків вищий рівень окситоцину може поліпшувати здатність відчувати й розуміти емоції інших людей, пише “Німецька хвиля” з посиланням на Journal of Neuroscience. В експерименті брали участь 48 здорових чоловіків. Половина з них отримувала гормон, користуючись назальним спреєм.
І чоловіки під дією гормону продемонстрували типові для жінок показники у поведінці та сприйнятті.
Окситоцин можна вважати гормоном вірності і прив’язаності. Крім того, окситоцин конкретно поліпшує настрій, посилюючи емпатичні зв’язки в партнерстві, а також, як було сказано вище, між мамою та дитиною. Саме цей гормон гіпоталамуса дуже потужно впливає на людську психіку та соціальну поведінку.
Для довідки: окситоцин, як гормон щастя, виробляється в моменти довірливого спілкування, тривалих обіймів, при плідній співпраці… А ще, в зашкальних дозах – після класного сексу. І ще, для вироблення окситоцину в організмі людини потрібний магній (вітання усім, хто приймає, “бо Док так сказала”)
 ♠  Мозок жінки та мозок чоловіка відрізняється за розмірами.
Група дослідників на чолі з психологом Стюартом Річі з Единбурзького університету виявила, що в середньому у жінок більша кора головного мозку (зовнішній шар, що відповідає за свідомість!), ніж у чоловіків. Більш товста кора зумовила кращі результати жінок при проходженні когнітивних і тестів на рівень емоційного інтелекту.
З іншого боку, у чоловіка більший загальний обсяг головного мозку. Але коли дослідники порівняли конкретні показники, виявилося, що було лише 14 областей які, у чоловіків були суттєво більшими, а в 10 областях лідерство залишилося за жінками.
 ♠  А ще, жінки, на відміну від чоловіків, – значно швидше п’яніють.
Дослідники з Медичної школи університету в Трієсті, Італія, та Медичного центру у справах ветеранів у Бронксі виявили, що жіноча підкладка живота виробляє менше дегідрогеназу – ферменту, який руйнує алкоголь до сполук, які уже неотруйні і виводяться з організму, перш ніж сам алкоголь потрапляє у кровотік. Через це жінки п’яніють значно швидше за чоловіків. Це означає, що згубний вплив алкоголю руйнує жінку значно глибше і швидше.
 ♠  І ще, жінки частіше страждають від болю в шийній ділянці.
Дослідження, проведене доктором Медою Рагхавендрою та доктором Джозефом Хольтманом з Медичного центру Університету Лойоли, підтвердило, що жінки частіше за чоловіків страждають від болів у шиї.
Дегенеративно-дистрофічне захворювання шийних дисків є загальною причиною цього болю. Інші симптоми – скам’яніння в шиї, пекучі відчуття, поколювання або оніміння також притаманні більше жінкам, аніж мужчинам. Біль виникає частіше, коли жінка проводить довший час, простоюючи на одному місці, або сидячи в одному положенні.
 ♠  І від безсоння частіше страждають також представниці прекрасної половини людства.
Дослідники з центру досліджень сну SleepGP у Кулангатті, Австралія, виявили, що у жінок частіше спостерігаються розлади, пов’язані із денною сонливістю (49% для жінок та 36,9% для чоловіків).
Крім того, дослідження показало, що жінки з більшою ймовірністю підпадають під стани з ознаками сильної втоми, депресії, проблем з концентрацією та запам’ятовуванням і важко засинають ночами.
 
P/S
– а висновки?..
– Все дуже просто. Ми сильні в партнерстві. Якщо в гармонійному партнерстві з’єднується дві унікальні начала: жіноче і чоловіче, – може початися зовсім нова Ера. Ера Гармонії і Щастя.
– Чому може?..
– Бо може і не початися. Але то вже зовсім інша тема…