Про Слабоумство
– І що ж їх об’єднує?.. усіх цих лукашенків, пуйлів, хамів, кравчуків, медведчуків, кучмів і іже з ними?.. вони ж тягнуть світ в прірву!..
– Слабоумство… Їх об’єднує невміння вийти за рамки старих програм.
Слабоумство, або деменція – лат.dementia – стійке виснаження та спрощення психічної діяльності, яке характеризується зниженням пізнавальних процесів — пам’яті, уваги, мислення, виродженням емоцій, порушенням поведінки і невміння пристосуватися до навколишнього світу (Вікіпедія)
– І як з цим боротися?..
... Найбільше слабоумство загрожує тим, хто живе, не змінюючи своїх сталих суб’єктивних установок та програм. Програми з надмірною принциповістю, впертістю, бажанням тотального контролю і консерватизмом найшвидше приводять нас – тих, хто був створений для гнучкості, радості з талантами взаємодії та співпраці, – до раннього старіння, деградації – як розумової, так і духовної.
Емоційність, яку так часто засуджують, як стихійність чи непередбачуваність у вчинках , – насправді, є швидше плюсом, аніж мінусом. Позаяк, за крайніми дослідженнями світових світил нейробіології саме емоційно яскраві індивіди здатні швидше приймати кардинально нешаблонні рішення і легше визнають свої помилки, переглядаючи застарілі переконання.
І саме з усім вищесказаним варто прихильно подивитися на: 13 хобі, які перешкоджають нашому мозку деградувати.
1. Робота в саду
Садівництво – на диво корисна робота для нашого мозку. Адже така робота: знижує рівень кортизолу – гормону стресу, заряджає позитивом, оскільки це постійне перебування на свіжому повітрі, піднімає настрій, прокачує фізуху і заставляє постійно вчитися в оточуючої нас природи. Знижує ризик деменції на 36%.
2. Приготування їжі
Нічого дивного, позаяк люди, які готують та харчуються дома, ведуть здоровий спосіб життя. Адже для того, аби приготувати дома улюблені страви, необхідно ще й вибрати максимально здорові продукті і насолодитися процесом приготування, що прекрасно впливає на мозкову діяльність. Знижує рівень деменції на 38%.
3. В’язання/Вишивання
Світила стверджують, що в’язання, як і ручна вишивка – прекрасний метод боротьби з тривожністю, неспокоєм, депресіями та хронічним болем. Переваги такого хобі порівнюють з медитацією. В’язання/вишивка активує парасимпатичну нервову систему і пригнічує реакцію “бий або біжи”. Знижує рівень деменції на 42%.
4. Командні види спорту
Граючи в команді, отримуємо безліч переваг: фізуха і рух, спілкування та співпраця, вміння домовлятися та розраховувати індивідуальні/групові можливості. А ще така прекрасна річ, як спільне проживання емоцій перемог-поразок… Дослідження показують, що вміння грати в команді надзвичайно благотворно впливає як на розвиток дитячого, так і дорослого мозку, здорово знижує рівень стресу і підвищує рівень імунітету. Тому баскетбол, футбол, волейбол та інші командні види спорту є ще одним хобі, доступним та простим для втечі від деменції. Знижує рівень деменції на 50%.
5. Читання
Читання вчить нас фокусуватися, розширює словниковий запас, розвиває уяву, аналітичні здібності та навіть талант передбачення. Читання робить мозок не просто активнішим, в процесі читання мозок здатний навіть відновлюватися!.. До усього іншого, читання – один з найкращих методів борьтьби зі стресом та суїцидальними нахилами. Знижує рівень деменції на 69%.
6. Вивчення мов
Вивчення іноземної мови робить нас мудрішими. Вивчення кількох іноземних робить нас не просто мудрішими, в процесі навчання наш мозок постійно омолоджується. Подорожуючи та спілкуючись з людьми-носіями інших мов, культур, традицій, вірувань ми не просто розширюємо свій світогляд, ми даруємо собі безцінні враження, досвід, знання та емоції. А ще ми починаємо поважати різноманітність нашого Виміру, усвідомлюючи Великий Інтелект та Задум Творця… Знижує рівень деменції на 85%.
7. Гра на музичних інструментах
Гра на музичному інструменті сприяє когнітивному (розвиток всіх видів розумових процесів, таких як сприйняття, пам’ять, формування понять, рішення завдань, уява та логіка) розвитку, покращує координацію і дрібну моторику. Підвищує рівень як IQ, так і емоціного інтелекту. Дуже рекомендовано для реабілітаційних методик як, насамперед, для дітей, так і для військових/цивільних після перебування в зоні ведення бойових дій, терактів, перебування в полоні, тривалих стресових ситуаціях та психотравм різної етіології. Знижує рівень деменції на 85%.
8. Гра в шахи
В часі гри в шахи развиваються обидві півкулі мозку, покращується пам’ять і налагоджується такий талант, як стратегічне мислення. Знижує рівень деменції на 85%.
9. Бойові мистецтва (нарешті!)
Тут все просто: одвічний метод самозахисту, який, як виявилося в ході досліджень, прекрасно розвиває мозок, підвищуючи здатність концентрації, вміння втримувати равновагу тіла та розуму, а ще це – самодисципліна, потужний стимулятор імунної системи та впевнена втеча від старіння як фізичного, так і розумового. Знижують рівень деменції на 89%.
10. Танці
Танці – це не просто суперова фізуха, яка знижує рівень стресу і підвищує рівень серотоніну. Танці – це 100% естетичне задоволення та метод стати мудрішими, оскільки для запам’ятовування і відтворення різноманітних комбінацій рухів активно задіюються найрізноманітніші ділянки мозку. Знижують рівень деменції на 92%.
11. Письмо
Хто би міг подумати, що рукопис, або письмо, як ведення щоденника із записом своїх думок, ідей, проектів та описом пережитих подій є ідеальним механізмом врегулювання багатьох проблем, як то: зняття синдрому хронічного болю, лікування безсоння, хронічного виснаження, суїцидальних нахилів та різних рівнів параної. Мистецтво рукопису колись вважалося спілкуванням з Всевишнім. Тому не дивно, що Писарям усіх часів та рівнів деменція точно не загрожує)
12. Сміх
Так!.. Лікарство Авіценни “для тіла, розуму, духу, як спосіб єднання з Богом”, яке ще називають “активною медитацією”. Яке би з вищеперечислених хобі ми собі не вибрали, сміх є найприємнішим доповненням до всього і завжди, як найкращий антистрес та антидепресант))
13. Медитація/Молитва
Як кому пасує називати, як хто собі відчуває. Не просто так Молитва займає чільне місце серед усіх найпотрібніших та найкорисніших звичок. Чудодійне перебування в стані молитви дарує нам насамперед можливість примирення з собою. А потім уже знімає стрес, підвищений тиск крові, зміцнює імунну систему і підвищує здатність концентруватися. Всі великі Воїни минулого та сучасного знають та усвідомлюють для себе Силу Молитви. Всього 10 хвилин у стані повної довіри та спілкування Душі з Творцем можуть змінити хід не лише нашого власного життя…