fbpx

Про Премію Миру

– Про премію миру??? Ти серйозно???
– Та всі сьогодні про неї… Як вчора про Ілона…
Пряма цитата:
“Ви ж розумієте, що Росія буде поряд з вами завжди, і там не виникне чорна діра? Якось з ними вам треба буде жити!”
Ітак. По-перше, ні, не розумію і зовсім не бажаю розуміти. Я завжди любила історію і знаю, що дуже великі імперії вже мали прецедент припинення свого існування. І тому не бачу жодної проблеми у тому, щоб негідниця-спадкоємиця негідного попередника мала якийсь імунітет щодо повторення краху і кінця “вєлікава і нєрушимава”.
І по-друге, в мене є ідея щодо того, як з ними, ні, не жити. Жити з вбивцею, гвалтівником і тупицею в одному флаконі неможливо апріорі. Не вийде ані “дружби народів”, ані сотень років в ролі “країни-Фортеці”, чи “країни-буферу”… хоча, другий варік, по ходу, явно дуже підходить нашим теперішнім партнерам. Всі перелічені варіанти обернуться для нас тільки і виключно ще більшими жертвами і новими витками кровопролитних і жертовних воєн.
Хоча, пробачте, я і не можу, і не допускаю ненависті – це не те, чого я би хотіла бачити в своєму оточенні, чи з-за порєбріка.
Мені подобається думка про те, аби бачити в них усвідомлений і пережитий досвід страху. Стан тваринного жаху при найлагіднішій згадці про українців, який відразу включає ланцюгову реакцію жах-параліч-срачка. Можливі і інші фізіологічні реакції в тому ж руслі:)
Мені подобається, щоб вони лякали себе і своїх нащадків Воїнами ЗСУ: Захисниками Азовсталі, Кіборгами ДАПу, привидами Києва, мисливцями і трактористами, бандерівцями і національстами, добровольцями і тереошниками, партизанами і єгерями, ссошниками-перевертнями і гурівцями-невидимками.
Я хочу, щоб при вчутих кількох словах українською мовою мсквти будь-де, від москвського болота до Нікосії, перебігали б на інший бік дороги. Навіть, якщо з того боку йде екскурсійна група дітей середнього шкільного віку.
Це має бути підсвідомий страх. Абсолютна фобія. Вироблена на генетичному рівні до сьомого їхнього негідного коліна. Як при вигляді триметрового павука-птахолова.
І для цього фільми, книги, комікси, мультики, серіали, блокбастери про українців і ЗСУ, про нашу Визвольну війну мають бути настільки добротні, наскільки масові, і в жанрі бойовиків, і, навіть, в жанрі фільмів для дорослих)).
Бо, йой, це ж УКРАЇНЦІ.