fbpx

Про Обійми

Хтось колись мовив, що обійми – то п’ята мова Любові. А в розрізі сучасних викликів не просто так нас, як людство, втискають в нові умови з обмеженням тактильних контактів та елементарного Живого спілкування. А колись, зовсім недавно, хто ще пам’ятає наше, як ми сміялися – хто в нас щось може забрати, якщо самі не віддамо добровільно?.. А, виявляється, все можна і все уже – ось воно… 

– Для чого? 

– А тут все, як завжди про Цінності… І про те, які Цінності ми для себе виберемо найціннішими, найпріоритетнішими… 

Обійми – це все про Любов. Саме ту, яка справжня, безумовна, всепрощаюча, всеперемагаюча. Любов, яка встояла на всіх українських Майданах Революцій, Любов, яка підняла мільйони українців добровільно за покликом серця на захист Неньки і тримає всіх нас разом – який рік уже! – в такому стійкому гурті однодумців, друзів, побратимів; яка уже формує Команду Команд… 

– Так, а тепер, до чого тут обійми? 

– До того, що ми із першого кроку сюди пізнаємо цей Вимір через тактильні контакти, які відразу з першого дотику дають розуміння безпеки, чи залишають назавжди розуміння загрози. Тактильний контакт з людиною, якій ти довіряєш і можеш повернутися до неї спиною, має не просто терапевтичний ефект зняття стресу. Позаяк ми створені (за образом та подобою Творця нашого Всемогутнього, до речі, звідси і слово “подобаєшся”) так, що в момент обіймів запускається ланцюжок психофізичних реакцій: 

1. Через дотик ми пробуджуємо у підшкірній тканині особливі рецептори – “тільця Пачині”. Останні подають бурхливі сигнали в ЦНС, реагуючи на перебування в обіймах короткою хвилею імпульсів. Більше обіймів – більше імпульсів)) 

2. Відразу значно падає рівень гормону стресу – кортизолу, натомість, підвищується рівень впевненості в собі, в оточенні; і ситуація видається уже не “та це повний триндець!”, а “та нормальний рок-н-рол, граємо, пацани!”)) 

3. Обійми подають сигнал мозку на вироблення серотоніну – гормону гарного настрою. Тож не дивно, що теплі обійми здатні в моменті позбавити смутку та відчаю. 

4. Фізичний релакс. Обійми знімають стан “затисненої пружини”, тому саме в обіймах ми відчуваємо значне полегшення, що, в свою чергу, 

5. Нормалізує серцевий ритм. Так, вчені Університету Північної Кароліни провели експеримент, у результаті якого виявилось: люди, що не практикують тісного фізичного контакту з близькими та симпатичними їм людьми, мають серцевий ритм на 10 ударів у хвилину вищий, ніж у тих, хто часто обіймається. А, як відомо, чим спокійніший пульс, тим менший ризик серцевих болячок. 

За різноманітними дослідженнями тих таки вчених та різноманітних дослідників, нам необхідні мінімум 12 обіймів в добу (оце дозування)), для відчуття абсолютного спокою – стан Любові (“стан Мамая” – так, ось він!). Обійми роблять нас сильнішими, здоровшими, впевненішими, роблять нас сміливими, роблять нас Мамаями..