fbpx

Про Мозок 1

16 червня
– А що сьогодні святкують католики?..
– Свято Божого Тіла…
– А що це?..
– Свято Мозку, мабуть…
– О, це якраз для нас, контужених)))
 
I. Мозок людини — найзагадковіша і найпотужніша частина нас, яку ми абсолютно безпідставно називаємо “мій”. Хто є чиїм – питання поки відкрите, принаймні, для провідних нейропсихологів.
II. Наш мозок приймає рішення за 30 секунд до того, як ми це рішення усвідомлюємо. 30 секунд – це у випадку окремих індивідів з розвиненими зонами Верніке, Брока та пов’язаних із цими зонами відділів кори головного мозку. Все назване в нашому мозку може активізуватися тільки у випадку систематичного, тривалого та постійного процесу – так! – читання із задоволенням.
III. Якщо серйозно розбиратися, хто дійсно приймає рішення у виборі та стресових ситуаціях: як вчинити і що вибирати, – то це надзвичайно цікаво, оскільки точної відповіді не дали навіть найсвітліші уми нейробіологів цього Виміру. “Підсвідоме” чіпати не будемо, оскільки не ця тема актуальна сьогодні.
IV. Надзвичайно цікавими у дослідженнях феномену мозку є явища видінь, галюцинацій та аналізу наявної реальності. І тут також – чим більше та довше дивитися та приймати нав’язані через популярні медіа та соцмережі візуалізовані повідомлення, тим спотворенішим буде людське сприйняття. Недаремно у світових практиках досягнення справедливості в судах достовірності існують практики дослуховування усних свідчень та висновки 12 незацікавлених і незнайомих між собою присяжних.
V. Для гармонійного розвитку, а ще, до слова про контузії, – для лікування саме такого виду травмування мозку ще однією надважливою необхідністю є живе спілкування: щире, відверте, невимушене і з задоволенням. Спілкування з однодумцями, що передбачає обмін новими сенсами та ідеями, спілкування з близькими людьми, яке приносить радість. І таке спілкування часто стає найпотужнішим очищенням, яке можна порівняти із Сповіддю.
Без такого цілющого енергообміну нам, як істотам суспільним та розумним, – може загрожувати інтоксикація і мозку, і душі… Ті, хто вимушений в силу обставин, чи власного вибору мовчати в колі “не своїх”, – знаходяться в стані серйозного психологічного та душевного зламу, про що свідчить їхня явна чи уже дуже явна соматика. Організм наш – це 7 оболонок, де фізика з психікою гармонійно пов’язані між собою. Так само, як і наша поведінка з попередніми життєвими досвідами тут.
VI. І ми маємо працювати головою постійно, це врятує наш мозок навіть після найважчих травм та контузій, а отже, і нас самих, – від деградації, деменції та ранніх крововиливів, чи нестерпного бажання “вколотися і забутися”…
Вся наша фізуха – це дуже класно, проте в часі навіть найскладніших фізнавантажень задіюються одні і ті самі центри в головному мозку. А нам необхідно “включати” якнайбільше мозкових ділянок. А ще – ті ділянки, які не задіяти нічим, окрім таких дивних “вмінь”, як власноручне писання, гра на музичних інструментах, чи – о, так! – обійми!.. Мудрі живуть довше і вони щасливіші саме тому, що вміють аналізувати, бачити та відчувати вище, глибше і ширше.
VII. Щасливі та здорові – це допитливі. Ті, які постійно шукають відповіді на тисячі запитань. І, знаходячи відповіді, отримують ще більше запитань… Ось як воно працює…
VIII. З приходом сюди нам усім нав’язують купу непотрібних програм. “Невиліковні хвороби”, “з віком всі хворіють”, “старість не за горами”, “ти мусиш”, “помер здоровим” і тд… І викинути оці установки непросто. Хто зуміє, – вітання в клубі Безсмертних та Вільних…
IX. Всім пропоную задуматися про момент, коли нам таки “подарують” Штучний Інтелект (ШІ), як узаконену частину цієї цивілізації. І це буде набагато грізніша загроза у порівнянні із, слава Богу і ЗСУ! – зовсім уже забутим – чудесним експериментом “короною”… І запевняю вас, якби не наша війна – це сталося б уже. І була би просто інша війна. Або ще буде, можливо, проте не в нас.
І уже на сьогодні у ШІ уже є надзвичайно вагомі переваги перед людством, оскільки велика частина цього Виміру спить міцно і непробудно. І ШІ та його виробникам це якраз дуже підходить.
І ще, що найважливіше – людство та його майбутнє не входять в плани майбутнього ШІ.
X. Те, що мозок знаходиться у нашій черепній коробці, зовсім не означає, що більшість з нас має повну владу над своїм мозком. В більшості випадків, мозок керує більшістю з тих, хто вважає себе власником свого мозку. І влади над своїм мозком більшість людей не має.
А хто має?..
А мають ті, хто вкладають туди думки, сенси, зображення, мантри усні та знакові, а ще – всілякі гаджети, які здатні збуджувати в мозку процеси ілюзійного задоволення. Хто це?
Спочатку нашим мозком повністю володіють батьки, які створюють наш світ, потім, ніби-то були – вчителі… Але тепер – це переважно оті екрани, куди втупилося більшість очей та вух людства, приймаючи все, що їм закидують. Починаючи від картинки світу і закінчуючи тим, як жити, як відчувати, як спілкуватися, будувати стосунки, що їсти, у що вірити і кого любити, чи ненавидіти…
XI. За те, що наші сусіди дозволили впаяти собі в мозок те, що ми називаємо пропагандою, – ми, як народ і держава, платимо уже дуже дорогу ціну.
Наслідком байдужого та безвідповідального сприйняття себе чимось на кшталт – імперського народу, чи попросту рабів “новава імператора-собіратєля зємєль”, є ситуація з народом того, що іменується зараз як Російська Федерація. І наслідок цей – це втрата людяності, власної ідентичності, свободи вибору для себе і нащадків із тотальним знищенням самої основи перебування тут – християнських засадничих цінностей. І перетворення РФ в державу- антихриста є загрозою уже цілому світу, як людської цивілізації.
XII. Нам подаровано від народження найпотужніший комп’ютер у голові. І в ньому закладено базові програми. Всі інші програми – як, в якості кого, з ким і навіщо все це, – ми маємо закачати самостійно. І за якість закачаного та переінстальованого несемо відповідальність тільки ми, ніхто інший.
XIII. Наш найпотужніший орган, подарований Творцем, – мозок – найдосконаліша та найделікатніша(!) нейронна сітка, якій ні одна Матриця, навіть сто матриць і систем з їхніми кволими репресивними машинами – не суперник!.. Позаяк, в мозку людини – 5,5 петабайтів ресурсу для скачування інфи — це, як три мільйони годин перегляду відеоматеріалів. Це, на хвилиночку, – триста років безперервного перегляду!..
XIV. І мозок – це надзвичайно потужна частина нас, нашого божественного тіла. Мозок має очі, вуха, рецептори на всіх органах, руки, ноги і шкіру, дякую Творець!.. І тому ми пам’ятаємо присмаки кави та поцілунків, голоси тих, кого любимо (і боїмося також!). Ми пам’ятаємо крізь усі часи та століття – так!.. аромати квітів, печеного хліба, свіжоскошеної трави та парфумів, дим гір та палених шин, пам’ятаємо дотик люблячих рук і біль від удару прикладом…
Тіло є продовженням нашого мозку. Всі наші тіла. А от комп’ютер та ШІ цього не мають. Як не мають мислення образами, знаками і символами, а головне – в них немає Свідомості та доступу до інтуїції. Ось де момент істини, дарую його вам усім сьогодні, як вдячністю за подароване тепло зустрічі)
XV. Освіта та самонавчання до стану висококласного спеціаліста уже зараз стає елітарним привілеєм, який досяжний тільки для “обраних”. Пам’ятаєте в Умберто Еко, в “Ім’я Рози” є така тема, аби пускати в Бібліотеку лише тих, хто заслуговує бути готовим до сприйняття Вищих Знань. І це вже відбувається. Є ті, хто читає і читає складну літературу і ті, хто прочитує рекламу, хайпові заголовки та картинки одного кліку, сприймаючи лише інформаційний “фастфуд” та примітивні зображення з мемами. І цей людорозділ буде ще кардинальнішим, ще незворотнішим. Особливо сьогодні, коли після двох ковідних років онлайн і в часі війни з відміною прохідного балу для вступу в елітні ВУЗи, – уже є розуміння того, що деградація освіти на всіх рівнях і у всіх царинах неуникна. На жаль.
Саме так кожен з нас і всі ми разом формуємо своє і наше Майбутнє.