Про ШІ
Напередодні Свята Трійці, трохи з доповіді п.Юваль Ной Харарі про ШІ.
Цікаво вельми.
Автор вважає, що людяність тепер – не лише людям приналежна, а й тому, що він називає АІ.
Його думка полягає в тому, що, оскільки AI фактично вже освоїв/хакнув текст, то йому належатиме здатність керувати емоціями людей. Опанувавши найбільшу операційну систему людства, ШІ має в своєму розпорядженні достатньо текстів людей, аби взяти під контроль емоції людства. І тому, вважає Харарі, – емоційного бар’єру між ШІ і людьми вже не існує.
– Чому?..
Ось які аргументи.
Ми взаємодіємо з об’єктивною фізичною реальністю через власний культурний набутий/отриманий досвід. І ми бачимо світ і, відповідно, робимо той, чи інший вибір/вчинок у повній відповідності до того, що нам було передано батьками і оточенням, що нами було взяте з навчання в школі і книжок, які ми читали, а також з інформації, яка нас оточує: новини і реклама з медіа, розповіді тих, кого ми слухаємо/довіряємо, фільмів, які нам заходять, тощо. І виходить, що ми є кінцевим продуктом того, що споживаємо, як інформацію в сумі з емоціями, пережитими в процесі сприйняття, або не сприйняття тої, чи іншої інформації, яка до нас надійшла/надходить.
Автор філософської концепції про “кінець історії через невигідність розпочинання нових воєн” стверджує (знову), що штучний інтелект уже готовий захопити світ, позаяк, проаналізувавши всі культурні/інформаційні здобутки людства, може почати власні спроби створення необмеженої кількості нового контенту – своїх/від себе створених, себто, філософських доктрин, трактування історії, чи її переписування (чому б і ні?.. всім історикам можна, а чим ШІ гірший?), висування нових ідей і таке інше. А як щодо продукування нових релігій?.. теж, тема, до речі.
І найцікавіше в цьому всьому що новітній винахід людства у вигляді інтелекту без душі (пам’ятаєте вислів Марії Магдалини Мазепи про мудрість без доброти?) вступить в живе текстове спілкування з людиною, приховуючи свою… штучність!
І через спілкування ШІ, або ж ті, в чиїх руках він працюватиме(!), будуть здатні хакнути оперативку вже окремої людини/групи людей, змінюючи (легко, між іншим) її спосіб мислення та переконання, її вірування та цінності!..
Так, це знову про Цінності.
І особисте спілкування з тим, що не є людиною і без людяності, а, отже, без емоційного інтелекту, я мовчу вже про душу, може дати разючі зміни в формі спілкування між самими людьми, вносячи, ЩОСЬ, що досі людям було невідоме.
І таким чином, вважає той же Харарі, можна і демократію хакнути. І світ захопити через соцмережі та чати в внтернетмережі.
Ой, він явно не сидить в ФБ, так виглядає, або точно має інсайд від марка, який процукор.
І ще наостанок автор рекомендує максимально стримувати саме розвиток AI, щоб встигнути хоча би щось вияснити про нього, а ще – обов’язково повністю маркувати весь контент створений не людиною.
P/S
Варто додати, що всі попередні роки ми з вами саме до цього і готувалися. І саме наш розвинений ЕІ та та сама “чуєчка” дає можливість безпомильно відрізняти фальш від справжнього. У відповідному, звісно, стані та на відповідному, звісно ж, рівні.
І ще, наша теперішня війна додала нам усім такого зашкально рівня людяності і “шостого чуття”, що п.Юваль Ной Харарі може за нас бути абсолютно і залізобетонно спокійний.