Про Молитву
– навіщо молитися і то постійно?.. що воно дає?..
– Хороше питання… особливо про те, що дає Молитва, а головне, – кому дає…
Можемо почати з того, чому Спаситель Світу Ісус Христос молився за тих, хто безжально віддав його на страждання, муки і на смерть через жахливі приниження…
– Ти маєш на увазі, що ми маємо молитися ще й за кцпів???
– Та спочатку варто, взагалі молитися. І почати можна з тих, кого любимо. За тих, кого любиш, легко молитися, чи не так?.. А потім перейти до Молитви за себе і за нашу Перемогу.
– О, за Перемогу – так!.. тільки мені краще не молитися за Перемогу, а воювати!..
– Це само собою. І тут також питання, який Воїн переможний: той, який лише воює, чи і той, який воює з Молитвою?..
І на запитання стосовно “чи дійсно потрібно молитися за Перемогу?”, – маємо відповідь самого Спасителя. Позаяк Ісус Христос власним прикладом закликає нас до цього – до Досконалості і в Молитві також. Адже Він переміг!.. Так, це був Його Шлях до Перемоги Творця і Його власної Перемоги…
– Якої перемоги?
– Перемоги Безсмертя над світом смерті. Він подолав смерть, час і всі перепони та випробування. Нелюдські випробування. Він – Переможець, а, отже, в Нього можна чогось навчитися, чи не так?..
А тепер ще цікаво за кого Ісус молиться Спаситель перед розп’яттям:
“… СЛОВА, які Ти дав Мені, Я передав їм, і вони прийняли і зрозуміли воістину, що Я зійшов від Тебе, і увірували, що Ти послав Мене. Я за них благаю, — не за весь світ благаю, але за тих, яких Ти дав Мені, тому що вони Твої.” (Ів.17,8-9)
Ісус Христос молився до Небесного Отця за СВОЇХ. За усіх тих, кого він вважав Божими, за тих, хто був і є з Ним і Його, за тих, кого Він Любив, як Своїх.
І Христос не просто молився. Він і молився, і тримав за них абсолютну відповідальність, вартість якої – впевнена Віра на Шляху людських страждань, опущення, болю і розп’яття.
І це якраз знову про Цінності.
Наскільки глибоко потрібно любити та вірити в своїх, аби втримувати усвідомлення себе відповідальним за того, кого любиш, до останнього відблиску свідомості… до крайньої краплі крові… І ще й відпускати гріхи злочинцеві, який в останню годину свого життя розкаявся. Розкаявся, бо відчув милосердя до невинного…
… Насправді, вже зараз надзвичайно непросто молитись за іншу людину, знаючи, що до тягару своїх гріхів додаєш ще й тягарі гріхів інших, навіть, якщо ці інші – Свої. Вони ж такі ж недосконалі, як і ми самі, в них безліч своїх тарганів і недоліків, які іноді просто не дають їм нормально жити і любити.
Але, якщо любиш, полюбе, і молишся, і просиш, і стоїш за них, як за себе.
Позаяк, до Царства Небесного доходять тільки ті, хто не кидає своїх. Не кидає ані на полі бою, ані в молитовній стійкості.
… І тому, так, береш відповідальність не лише за себе. А і за усіх, кого любиш, і за тих, кому віриш, і за усіх, хто допомогає нам на нашому шляху…
А в стані молитви за інших уже відчуваєш, що відповідальність – це моє “Так” Творцеві.
І через щоденне “Так, мій Господи” – пов’язуєш себе з усіма, за яких молишся, просиш і відповідаєш.
І тоді – якщо ви падаєте, я впаду разом з вами. Впаду ще не раз, аби піднятися…
А якщо, раптом, впаду я, – вам прийдеться допомогти піднятися і мені, і вам самим… Тому ви всі молитеся за мене, як я за вас…
– Отут, ні… Ми так не вміємо…
– Хах!.. Попереду – Вічність!.. навчитеся)) ще не раз прийдете, щоб навчитися))
Ну і наостанок.
Варто бути постійно свідомим за кого молитися, за кого просити і хто в нас дійсно Свої…