fbpx

Про Безпеку

– Давай про безпеку!..
– ?.. про яку саме безпеку?..
– А яка буває?..
– Державна, воєнна, енергетична, інформаційна… Економічна, політична, екологічна…
– Ого!!!
– … демографічна, продовольча, кібербезпека… А ще є психологічна безпека…
– Ну, давай про психологічну безпеку…
– ПСИХОЛОГІЧНА БЕЗПЕКА – це сукупність психічних станів усіх індивідумів в суспільстві, як здатність окремого індивідуума і всіх разом адекватно опиратися усім подразникам людської психіки протягом певного часу. Тривалого часу, бажано.
– І що В НАС ЗАРАЗ  з цим?.. який РІВЕНЬ психологічної безпеки в нас зараз?..
– НУЛЬОВИЙ.
– Оце так…
– Так. Ми, як суспільство, – на нулі психологічної безпеки. Оскільки внаслідок серії – не одного психологічного подразника, цілого спектру подразників, які слідують без перерв один за одним уже більше 2 років, – ми уже “злягли” в стані близькому до коматозу.
– А які саме ЧИННИКИ, окрім оцієї істерії, щоб не висловлюватися?..
– Наймасштабнішим чинником стали, безперечно, КРАЙНІ ВИБОРИ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ, які розкололи наше суспільство, так виглядає, глибинно.
Після згуртування та, безсумнівно, братерського єднання в одному спільному бажанні – захистити нашу – єдину для всіх нас – країну та фактично створити з нуля новітнє Українське Військо, після надзвичайного піднесення в спільній хвилі допомоги волонтерам та добровольчому руху, – ми упродовж 2019 року були полярно роз’єднані. Крайні вибори президента зруйнували таке зцілююче об’єднання українців, як цілої та виздоровлюючої – в процесі дорослішання – нації. І роз’єднання триває, і, так виглядає, лікувати цю “тріщину”, яка і досі ще систематично роз’ятрюється руками і недругів, і ворогів, і всіх, кому дуже небажана та позаріз непотрібна могутня та об’єднана в один живий кулак страшної сили – Сили, яка може дуже сильно змінити історію, карту і всі підвалини цього гнилого і хворого на всі інституції світу, – Українська Держава.
А далі підключився світовий чинник у вигляді МОДНОГО нині ВІРУСУ.
І уже ВІЙНА та найважливіша – ДЕРЖАВНА БЕЗПЕКА, – були ВІДСУНУТІ на задній план щоденними новинами про втрати від нового подразника. І цей подразник в уже третьому сезоні сягнув свого апогею до такого нищівного рівня, який реально загрожує нам, як країні і як державі.
– Тобто, війна перестала бути найстрашнішою загрозою для нашого народу?.
– Народ сидить в телевізійних новинах паралізований уже. Паралізований і заражений первинним жахом. І не лише жахом, а й реальними загрозами для елементарного виживання.
І одну частину суспільства цей жах та антиконституційні заходи заставляє бігти і стояти в черзі, аби отримати папірець, який дасть можливість працювати та вільно відвідувати школи, фітнес-центри, кінотеатри та, навіть міжміські пересування.
Інших жах заставляє лякати інших з екранів телебачення, постів в соцмережах та голосових рекламах в мас-медіа.
Ще одних ця масова істерія жаху змушує перечитувати томи інформації, обдумувати отримані знання і робити власні – в розріз з більшістю – висновки.
Але НАЙБІЛЬШЕ ДІСТАЄТЬСЯ найтендінтнішим верствам суспільства – ДІТЯМ/ПІДЛІТКАМ та ПЕНСІОНЕРАМ. Перших знову виганяють на канікули, а пенсіонерів залякують безперервними жахаючими відео-сюжетами на ТБ.
І єдиним об’єднюючим фактором в нашому суспільстві на сьогодні стає страх. Не гордість за свою країну, не радість за те, що наша Армія котрий уже рік захищає собою нас від значно жахливіших загроз у вигляді окупації, поневолення та долі біженців.
НАС постійно НАМАГАЮТЬСЯ ЗАГАНЯТИ В СТАН ЖАХУ та БЕЗВИХОДІ. А це – пекельний стан, далекий від божественного та людського.
Усі рішення прийняті в стані безтямного неусвідомленого страху перед невідомістю – завжди (завжди!) хибні та руйнуючі. І посттравматичні синдроми, як наслідок таких ситуацій, – стануть ще одною темою для подальших досліджень та практик наших (і іноземних також) психологів, психотерапевтів і, сподіваюся, нашого духовенства, пасивна позиція якого також викликана тими самими чинниками.
Що потрібно розуміти в нашій ситуації?..
Що ЛЮДИНА ЗАГНАНА МІЖ БЕЗВИХІДДЮ ТА ПОГАНИМ ВИБОРОМ, – ВИБЕРЕ ПОГАНИЙ ВИБІР.
А приклад поганого вибору стане ПРИКЛАДОМ ДЛЯ НАЩАДКІВ.
Ми це все вже проходили.
І тому маю питання до аудиторії. Кому сьогодні найвигідніше, аби ті, хто йде за нами, – бачили своїх старших в стані загнаної в кут, переляканої, невільної задьорганої істоти, яка на кожному кроці під тиском та за наказом повинна демонструвати якісь незрозумілі – видумані і незаконні, антиконституційні – документи???
Кому вигідно штовхати вільних людей між вибором знищити власну віру у свій здоровий стан і вибором стати “злочинцем”, який ВИМУШЕНИЙ – так! – купувати якісь папірці, аби вільно пересуватися власною країною?..
Кому вигідно, аби великий відсоток громадян в нашій країні перетворився на невротиків, клієнтів психіатрів, або узалежнених?..
Ми ж іще досі маємо (і розгрібаємо) ще невилікувані наслідки жахіть тоталітарних режимів, які спокутує і несе на своїх уже (не)юних плечах сьогоднішнє покоління 19-28-літніх, знаних в суспільстві під термінами “діючі”, “ветерани”, “атовці”, поранені, герої, “герої посмертно”, тощо…
А афективно заряджена структура пам’яті суспільства, заснова, знову ж таки, на жахіттях своїх минулих життів, – запускає ТОЙ САМИЙ цикл травми, який і сформував нашу історію, як історію України – травми від насильства, поневолення та геноцидів.
І так. Сучасна історія з (новим) вірусом витягнула в суспільстві назовні старі і непрожиті, невилікувані і непрощені архаїчні страхи і стани. Наші бабусі і дідусі знову занурені в стани жаху і безнадії, які колись демонстрували їм їхні батьки та батьки батьків.
І ми знову приречені проходити це коло, в яке вкинула нас наша (?) безвідповідальна, інертна та розділена на різні табори псевдо-еліта. Ми роз’єднані на кілька таборів: одні – у велику груп “правильних і згідних”, ще одна велика частина – в позі “не бийте, я здаюся”, а ще одна частина,, стиснувши зуби та наставивши “вила”, стоять уже на своєму на смерть і стоятимуть на площах столиці та під ВР дуже-дуже скоро….
– Щось ти сьогодні не дуже оптимістична…
– Нас намагатимуться ламати ще не раз. І це лише початок, так мені виглядає. Початок формування НОВОГО ЕТАПУ, на якому НАМ ПОРА дуже швидко починати ЛЮБИТИ і БЕРЕГТИ ОДНЕ ОДНОГО не за ознаками і не через те, що ми найкращі, а просто так – БЕЗУМОВНО. Тільки тому, що ми – свої і в нас – єдина, найкраща на цілий світ – наша Ненька Україна. І щоб не втрачати своїх, нам прийдеться ВЧИТИСЯ МИСТЕЦТВУ ПРИЙНЯТТЯ. Прийняття інших думок, інших рішень і інших позицій тільки тому, що нас дуже скоро оточать з усіх сторін не свої. І це оточення буде настільки раптовим та чужим до болю, що ми, як діти, кинемося об’єднуватися до купи проти одного страшного чудовиська.
– Що нам потрібно робити???
– Да, давай уже закінчуй з цими ужасами, а то я ще трохи – і заплачу))
– Ми вивчаємо ситуацію. Дуже швидко і без суперечок. Все це – лише наступні Уроки:
1. Чим більше жаху і тиску сьогодні, тим сильнішою та жорстокішою буде протидія зажаханих і ущемлених завтра.
2. Чим більше брехні та ненависті від тих, хто ще користується довірою і має право голосу, тим пекельнішою буде відповідь наступного покоління, яке не вміє ще вибачати і віртуозно вчиться в найсучасніших традиціях теперішніх “блогерів” та “ЛГД”.
3. Ненависть не може породити нічого, окрім ненависті, за якою йдуть всезнищуючі апатія та зневіра.
Куди приводять ці стани, ви знаєте краще за мене.
– Ей, Док, а позитив сьогодні буде???
– Так. А тепер позитив.
МИ ВСТОЇМО. І як Армія, і як Держава, і як український народ. Омана, облуда і брехня завжди потрібні для того, щоб навчитися стояти всупереч в стані рівноваги, не залежно від того, куди наступна політична сила “чеше” суспільство. Ми, як істинна – нова, підростаюча і відповідальна еліта, як Сила і Міць нашої Держави, а не “тимчасові заробітчани”, маємо добре вивчити цю неординарну ситуацію. При цьому, продовжуючи захищати Неньку і трепетно берегти одне одного.
Повторюся. Це все уже було. І не раз. І це все знову про Цінності. Цінності Свободи, Гідності і власного здоров’я. Найважливішої Цінності себе і своїх.
І останнє. Зателефонуйте сьогодні своїм батькам та рідним і скажіть, що одна Док, яка завжди тримає слово, – пообіцяла, що все це дуже скоро закінчиться. Закінчиться перемогою здорового глузду та адекватних здорових лікарів та юристів. І все є і буде могутня Держава Україна та ССО України.